Пропускане към основното съдържание

Публикации

Показват се публикации от юли, 2019

Тъй като блогът се напълни с други неща (ревюта на инвестиционни посредници и т.н.) систематизирах по-интересните неща за законодателите тук: За читателите от Министерството на финансите и за законодателите.

Интересуваш се от данъците при получаване на доход от инвестиции? Виж тази страница.
Забелязах, че връзката към статията (намираща се в дясната страна на блога) не е много видима и затова слагам още една връзка тук.

Само две банки отговориха до момента (4 работни дена след запитването ми)

Четири работни дена след запитването ми две банки отговориха.

Пуснах запитване до българските банки относно политиката им по отношение на клиентите с изгубени или откраднати документи за удостоверяване на самоличност

Съобщението е изпратено до: contact@procreditbank.bg, info@ubb.bg, call@fibank.bg, office@tbibank.bg, call.center@raiffeisen.bg, contact@bacbplus.bg, headoffice@tcebank.com, front@ccbank.bg, support@bank.allianz.bg, klienti@postbank.bg, Private.Banking@teximbank.bg, customerservice@piraeusbank.bg, CallCentre@unicreditgroup.bg, dbank@dbank.bg, office@ibank.bg, contacts@municipalbank.bg, iabank@iabank.bg SUBJECT: относно политиката на българските банки по отношение на клиентите с изгубени или откраднати документи за удостоверяване на самоличност

Тестване на държавата - работи ли? Лицата с изгубени/откраднати документи за самоличност изпадат в абсурдна ситуация

Изпратих запитване до Дирекция „Български документи за самоличност“ ( копие от писмото ). Като прикачен файл пратих и статията „Полицаи в повече“ ( PDF , DOC ).

Държавата държи монопол върху издаването на документи за удостоверяване на самоличност, които се ползват пред доставчиците на платежни услуги

За да създадете банкова или друга платежна сметка се налага да имате документ за самоличност, издаден от държава. При загуба или кражба на документа за самоличност достъпът ви до финансовата система на практика е прекъснат. Ако нямате документ за самоличност не може да изтеглите пари от банковата си сметка. А за да ви бъде издаден нов документ за самоличност се изисква да платите такса. Какво може да се обърка?

Нищо в блога не следва да се разглежда като препоръка да се инвестира в акции и борсово търгувани фондове (инвестиращи в акции) вместо да се инвестира в нещо друго.

Информацията цели да послужи за взимане на информирано решение как да се инвестира така, че проблемите и разходите да са минимални (след като вече сте взели решение да инвестирате на пазара на акции).

Има и други инвестиции извън пазарите на акции и извън финансовите инструменти.

Тоест, нищо от написаното не е препоръка да се инвестира във финансови инструменти - акции, опции, фючърси, договори за разлика и т.н.

Тъй като често пиша за акции и други финансови инструменти някой може да остане с грешното впечатление, че препоръчвам да се инвестира в тях.

Има вероятност четенето на данни, включително и безполезни, да ви направи по-склонни да инвестирате и по-уверени. Това е известен бъг в мозъците на хората, пише го в книгите по поведенчески финанси.

nap-autopilot - автоматизиране на въвеждането на данни в годишната данъчна декларация

Трябва ви уеб хостинг? Разгледайте предложенията на ICDSoft.

Web hosting from ICDSoft.

Това не е платена реклама. Безплатна е. Макак така безплатна? Защо?

Харесвам собственика на тази фирма, той ползва част от печалбата ѝ за редица благотворителни инициативи.