Пропускане към основното съдържание

Тъй като блогът се напълни с други неща (ревюта на инвестиционни посредници и т.н.) систематизирах по-интересните неща за законодателите тук: За читателите от Министерството на финансите и за законодателите.

Интересуваш се от данъците при получаване на доход от инвестиции? Виж тази страница.
Забелязах, че връзката към статията (намираща се в дясната страна на блога) не е много видима и затова слагам още една връзка тук.

Не се отказвайте от парите си когато ви изгонят от някой доставчик на платежни услуги

Потресен съм как им се разминава на подобни мошеници. Правят си доставчик на платежни услуги, затварят сметки и присвояват парите.

Дори и без да фалира може да загубиш всичко по сметката си, както се случи на мои познати в аналогична на Револют платформа. Изтриха им акаунтите и по никакъв начин не успяха да се свържат с поддръжката. Изгубиха по няколко хиляди паунда.

Макак така така не са могли да се свържат с поддръжката?

Могат да напишат заплашително писмо на хартия - върнете ни парите или ще ви съдим. Адресът е публикуван на сайта им и е написан в общите условия и privacy policy-то. Това в случай, че нямат email.

Може също в социалните мрежи да напишете за случката като тагнете съответния доставчик на платежни услуги. В подобни случаи обслужват приоритетно клиентите, които са се оплакали.

Може да напишете отзив в TrustPilot, там също отговарят и разглеждат казусите приоритетно.

Има начин да се върнат тези пари, не се отказвайте толкова лесно.

За да видят, че сте сериозни може да им напишете и GDPR request - задължително в privacy policy-то и/или общите условия има адрес на електронна поща, където се пращат такива. Може да добавите искане и за това колко пари ви дължат - това е също лични данни, които те съхраняват.

Проверете също и дали не са върнали парите обратно на лицата, които са ги внесли по сметката, която е затворена. Понякога правят това и потребителят не разбира.

Линк към коментарите във Фейсбук.

Коментари

Нищо в блога не следва да се разглежда като препоръка да се инвестира в акции и борсово търгувани фондове (инвестиращи в акции) вместо да се инвестира в нещо друго.

Информацията цели да послужи за взимане на информирано решение как да се инвестира така, че проблемите и разходите да са минимални (след като вече сте взели решение да инвестирате на пазара на акции).

Има и други инвестиции извън пазарите на акции и извън финансовите инструменти.

Тоест, нищо от написаното не е препоръка да се инвестира във финансови инструменти - акции, опции, фючърси, договори за разлика и т.н.

Тъй като често пиша за акции и други финансови инструменти някой може да остане с грешното впечатление, че препоръчвам да се инвестира в тях.

Има вероятност четенето на данни, включително и безполезни, да ви направи по-склонни да инвестирате и по-уверени. Това е известен бъг в мозъците на хората, пише го в книгите по поведенчески финанси.

nap-autopilot - автоматизиране на въвеждането на данни в годишната данъчна декларация

Трябва ви уеб хостинг? Разгледайте предложенията на ICDSoft.

Web hosting from ICDSoft.

Това не е платена реклама. Безплатна е. Макак така безплатна? Защо?

Харесвам собственика на тази фирма, той ползва част от печалбата ѝ за редица благотворителни инициативи.

Популярни публикации от този блог

С кой инвестиционен посредник е най-изгодно да се инвестира в акции, ETFs, метали (дългосрочно)?

Понеже редовно ме питат реших да напиша накратко по темата. (Обаче с времето се получи дълга статия, която от време на време допълвам.)

Trader Workstation (Interactive Brokers) - директно, през Карол, през Евро Финанс, през Булборкърс, през CapTrader - каква е разликата? Правя сравнение и с платформата EFOCS на Евро Финанс

Накратко: директно таксите на сделка са по-ниски, но има месечна такса от $10 .

Отговори на въпроси за данъците и попълване на годишната данъчна декларация при инвестиции на финансовите пазари

Статията я редактирам често, върнете се за да видите промените. Последни промени: 15 декември 2024 *.